טיפים למציאת עבודה

מהו חיפוש עבודה יעיל ומהי המשרה שלך?

שוק העבודה במאה ה21 נהיה דינאמי, ומאלץ אותנו לשמור על קצב תואם. היום, אנשים מחליפים בקלות מקומות עבודה בכדי להיטיב את התנאים או איכות החיים של עצמם. ואף מוכנים לשנות כיוון, ללמוד מקצוע חדש ולפתוח "דף חדש" בסולם הקריירה. והעיקר להגיע למימוש עצמי ושכר הולם.

מציאות מאין זו מאלצת גם את החברות ומעסיקים לא "לשבת על שמרים" ולפעול אינטנסיבי למציאת צוות עובדים מקצועי ויעיל. לא פלא, שענף משאבי אנוש מתפתח במרוץ כמו הטכנולוגיות של היום, ומנסה להתאים את עצמו לדרישות המעסיקים.אז מי מחפש את מי: המעסיק את העובד הפוטנציאלי שלו או להיפך?

ניתן לחלק את כלל המשרות בשוק העבודה לשלוש סוגים כלליים:

משרות כלליות

אשר, לרוב, לא מצריכות תעודות והשכלה, אלא ניסיון עבודה. אלו הם נותני שירות למיניהם. מוכרנים, מלצרים, שומרים, עובדים כלליים, עובדי ייצור ואריזה, סבלים, קופאיות, עובדי ניקיון וכדו'.

משרות מהסוג הזה מהוות חלק נכבד בשוק העבודה. גם עובדים פוטנציאליים למשרות אלו יש בשפע. התחלופה גבוהה ותמיד יש ביקוש לעובדים חדשים. תחרות על מקום העבודה לא משמעותית וניתן לקבל את המשרה בקלות.

לזכות במשרה יכול מי שהיה זריז והגיש מועמדות מהראשונים. ובנוסף מי שנתן פרטים מלאים ומפורטים על עצמו ועל ניסיון העבודה הקודם. ולכן, כדאי לעקוב אחרי משרות כאלה תדיר.

בבחירת משרה מסוג זה, כדאי לשים לב לפרמטרים כלליים, כגון: מיקום העבודה, משמרות, שכר, צוות, ארוחות, הסעות ודרישות נוספות. לרוב, בפרסום המשרה לא יופיעו פרטים מלאים לגביה וניתן לברר זאת בטלפון. משרות כלליות מפורסמות באתרי חיפוש עובדים, לוח דרושים, או במדור חיפוש עבודה בעיתונים. אך המעסיקים נוהגים לחפש עובדים פוטנציאליים גם דרך חברות כוח אדם וקבלנים פרטיים.

משרות התמחות

אנשי מקצוע כמו רואי חשבון, חשבי שכר, עורכי דין, מתמחים בהנהלת חשבונות, הנדסה ותעשיה, מכונאות ובקרים, יועצים פיננסיים, אנשי שיווק ובנקאים, ועוד.

אלו משרות המצריכות השכלה בתחום מסויים. ניתן להגיש מועמדות גם ללא ניסיון תעסוקתי קודם, אך זה בהחלט מקטין את הסיכוי לקבל את המשרה המבוקשת. לכן חשוב לתאר בקורות חיים כל ניסיון רלוונטי ובנוסף לציין תכונות אופי משמעותיות בענף הפעילות.

אתרי גיוס והשמה ולוחות דרושים עמוסים בהצעות עבודה ומשרות חמות בענף זה. אך למעשה לא תמיד אלו משרות עדכניות ובכדי ליצור קשר עם המעסיק יש להירשם תחילה לאתרים אלו. ולפעמים, אף לשלם סכום כלשהו בעבור השירות שלא בטוח יספק את העבודה במידי. ולכן, חשוב לבחור פורטל דרושים או אתר משרות אמין, ולא בהכרח הוותיקים והגדולים  ביניהם יהיו המועילים.

משרות בכירים

אלו משרות ניהול, אשר מצריכות ידע וניסיון רב בתחום פעילות הארגון. בדרך כלל מדובר בארגון גדול או חברה בענף מסוים הכוללת צוות עובדים נרחב ומעליו צוות בכירים. לדוגמא משרת מנכ"ל או סמנכ"ל, מנהל מחלקות שונות בארגון. ולכן, לעמדת בכיר דרושים תכונות אופי כמו קבלת החלטות תחת לחץ, כושר ניהול צוות וניהול תהליכי עבודה, יכולת משא ומתן מול גורמים שונים, העמדת יעדים גלובליים עבור הארגון והשגתם ועוד. הצלחת העסק תלויה לא מעט בהנהלה.

משרת בכיר לא נפוצה ולקבל כזו היו רוצים רבים. אך בד"כ בכיר צומח מתוך הארגון. ואם יש צורך להביא אדם מתאים מחוץ לארגון אז קשה למצוא דמות מתאימה כי לרוב אלו אנשים שכבר עובדים ולא יעזבו את מקומם בקלות. אלא אם יקבלו הצעה שווה במיוחד.

בכל מקרה, משרה כזו מצריכה כתיבת קורות חיים ברמה גבוהה ומפורטת. יש להרחיב בכתיבת ידע וניסיון  רלוונטיים. כדאי גם לשים לב לפרופיל אישי במדיה חברתית ותוכן המציג אתכם.

הצעות עבודה לבכירים יכולות להגיע מכיוונים שונים. פניה לחברות גיוס והשמה. ובנוסף כדאי לחפש בין מכרים, קולגות לשעבר, מפגשי נטוורקינג, או פניה ישירה לחברות הגדולות.

כך או כך, מציאת עבודה זהו תהליך אשר בונה וממקד אותנו. יש להיאזר בסבלנות ולחתור אל משרת החלומות!

Photo by len-k-a from FreeImages

תשאיר תגובה